Informácie o CRUSSIS

Sme tím ľudí zapálených pre cyklistiku. Tím cyklistických nadšencov. Žijeme tým, čo  robíme.. Bavia nás naši zákazníci, ich priania a postrehy. To všetko nás posúva  ďalej. Od prvých elektrobicyklov zo sezóny 2013 až po e-bike Jágr 68 v roku 2019. 

Sme CRUSSIS, český výrobca elektrobicyklov a kolobežiek. 

Náš príbeh

Tá myšlienka bola naozaj lákavá. Dopravný prostriedok dávajúci možnosť pohybu  všetkým a kdekoľvek. Šetrný k životnému prostrediu. Elektrobicykel. Nedalo nám  spať, a tak sme v roku 2012 začali s vývojom. 

Našu prvú kolekciu elektrobicyklov sme chystali pod vlastnou značkou CRUSSIS celý  rok 2012 a v apríli 2013 na veľtrhu FOR BIKES už v septembri žiaril náš stánok s  úplne novými modelmi e-bikov pre každého. O pol roka neskôr sa už naše  elektrobicykle dali kúpiť na stovke miest v Českej republike a v priebehu dvoch rokov  sme sa stali jedným z hlavných hráčov na poli e-bikov u nás. 

S tým sme sa však neuspokojili a po predstavení nového veľmi úspešného radu  elektrobicyklov sme v roku 2015 otvorili novú vlastnú výrobnú linku bicyklov s  kapacitou 8000 kusov ročne s možnosťou navýšenia až na 20.000 kusov. V ponuke v  tej dobe bolo 35 modelov bicyklov predovšetkým v kategóriách MTB a treking. 

Ani to nám nestačilo a v lete 2015 sme spustili výrobu kolobežiek CRUSSIS, ktorú  sme ladili do čo najväčšieho detailu viac než jeden rok. Rovnako ako elektrobicykle  a klasické bicykle, všetko pod vlastnou patentovanou chránenou značkou  CRUSSIS. 

Postupom času sme dospeli k tomu, že kolobežkám dáme väčší priestor a výrobu  klasických bicyklov na úkor kolobežiek sme začali utlmovať. Na jar 2016 sme otvorili  zahraničné oddelenie a naše kolobežky sa dostali na trh v ôsmi európskych 

krajinách a v USA, kde sme vystavovali na najväčšom americkom veľtrhu bicyklov  Interbike v Las Vegas. 

Ale čo e-biky? Naša pôvodná láska k elektrobicyklom nezmizla. Naopak. Neustále  sme pracovali na vývoji a vylepšovaní vtedajšej flotily. Výsledkom bol najprv nový rad  elektrobicyklov v roku 2017. Nová geometria rámu, nové moderné dizajny  elektrobikov. Od jesene vyrábané vo vlastnej výrobnej hale priamo v Českej  republike. 

K tomu celý rad doplnkov – prilby, okuliare, rukavice, náradie, svetlá, zámky,  tachometre… a skvelé funkčné oblečenie vo farebných kombináciách ladiacich s  našimi elektrobicyklami. To všetko pod značkou CRUSSIS a vyrábané priamo v  Českej republike. 

V roku 2018 sme sa posunuli ešte ďalej. Našu flotilu sme rozšírili o dve zásadné  novinky: karbónový horský elektrobicykel s pevným rámom s váhou 20,9  kg a celoodpružený horský elektrobicykel pre ešte hladšiu jazdu v náročnom  teréne. Stávame sa prvou firmou v ČR, ktorá v strednej cenovej triede e-bikov plne  integruje batérie do rámov elektrobicyklov. To však nie je všetko. 

Tvárou CRUSSIS sa totiž stáva Jaromír Jágr, medzinárodná športová ikona a  hokejová legenda. S Jaromírom sme strávili nádherný deň v Krkonošiach pri fotení  kampane a nakrúcaní reklamných spotov nielen na YouTube, ale tiež pre účely  sponzorských odkazov do televízie. Elektrobicykel si zamiloval. 

Kampaň sme naplno spustili na jar 2019. Na veľtrhu FOR BIKES 2019 sme za  prítomnosti Jaromíra Jágra predstavili nielen limitovanú edíciu e-biku Jágr 68, ale  tiež dva úplne nové rady elektrobicyklov. „Desiatkový“ rad na stredových  elektromotoroch Bosch a „osmičkový“ rad so stredovým motorom Bafang Max  drive, radením Shimano SLX a vzduchovou vidlicou RockShox. 

Ideme jednoducho naplno ďalej. Sledujte nás na webe, Facebooku, Instagrame a  neváhajte naše modely elektrobicyklov a kolobežiek vyskúšať vo viac než 100  predajniach po celej Slovenskej republike.